Najem dla inwestorów

umowa najmu szkolenie

 

„Umowa najmu nieruchomości. Kompendium dla właścicieli i inwestorów. Prawo + praktyka „

 


Ramowy program szkolenia (1 dzień szkoleniowy):

  1. Najem w kodeksie cywilnym czyli kilka prostych przepisów, o których nie wiedziałeś lub nie do końca rozumiałeś: Kto odpowiada za czynsz (małżonek, dzieci, szwagier?), jak na najem wpływa ślub i intercyza, kiedy (nie) mogę wejść do wynajmowanego (mojego przecież) mieszkania, co z remontem wykonanym przez najemcę?
  2. Ustawa o ochronie praw lokatorów bez tajemnic czyli: Jakie niespodzianki zafundował nam ustawodawca, czy ta ustawa jest naprawdę aż tak absurdalna, czy lokator może bez płacenia legalnie zajmować mieszkanie przez długie miesiące a nawet lata, czy naprawdę nie ma nadziei?
  3. Ale jednak jest jaskółka zmian: Najem okazjonalny i najem instytucjonalny – dlaczego warto, przed czym w rzeczywistości nas chronią, jak poprawnie zawrzeć takie umowy, jak przekonać do nich najemcę. Czy najem okazjonalny i instytucjonalny naprawdę są „lekiem na całe zło”?
  4. Jaki jest zakres swobody umów w zakresie najmu? Dlaczego umowa spisana na kolanie nie działa, natomiast zawsze działa ochrona lokatora. Próby obejścia ochrony lokatorów – umowa użyczenia, umowa „na gębę”, najem krótkoterminowy.
  5. Najemca zameldował się w mieszkaniu – skandal, spisek urzędników czy ustawowe prawo najemcy? Czy coś na to poradzę?
  6. Szukanie najemcy (a może to najemca szuka nas?)
  7. Jak napisać ciekawy opis, gdzie się reklamować, rzuty, zdjęcia i przygotowanie nieruchomości do najmu
  8. Jak zawrzeć poprawną umowę najmu czyli od selekcji najemców poprzez umowę rezerwacyjną do protokołu zdawczo-odbiorczego.

Plus mnóstwo praktyki i zajęcia warsztatowe.

Omówienie przykładowych umów najmu i najbardziej drażliwych zapisów, zarządzanie najmem w celu unikania pustostanów i maksymalizacji zysków, wypełnianie przykładowych dokumentów, rozwiązywanie kazusów, wymiana doświadczeń, burza mózgów.

Początek szkolenia: godz. 9.00.

Zakończenie: uczymy się do oporu, w praktyce ok. 18.00-19.00

W tym: przerwy na kawę i ciastko lub na papierosa.

Tutaj program do pobrania. 

Czego na szkoleniu nie będzie:

Poza drobnymi uwagami wynikającymi z tematyki szkolenia nie będziemy poruszali szczegółowych zagadnień podatkowych, gdyż jest to temat tak rozległy, że, aby poważnie do niego podejść, musimy umówić się na osobne szkolenie.

Kto prowadzi?

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków rynku nieruchomości, którzy przeprowadzili setki transakcji sprzedaży, najmu, zamiany wszystkich rodzajów nieruchomości (mieszkaniowe, komercyjne, gruntowe zabudowane, niezabudowane, rolne). Posiadamy nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętność przełożenia tej wiedzy na język praktyki.

mgr Rafał Szczeponek – doświadczony prawnik i pośrednik w obrocie nieruchomościami. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek – prawo, tryb stacjonarny. W 2006 r. uzyskał licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami nr 5913 po dwuetapowym egzaminie w Ministerstwie Budownictwa. Egzamin zdał z wyróżnieniem. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w dziale ekspansji dużej sieci dyskontowej, kancelariach prawniczych i biurach nieruchomości na Śląsku. Zajmuje się głównie problematyką prawną rynku nieruchomości. Przeprowadził skutecznie kilkadziesiąt różnych transakcji na rynku nieruchomości dotyczących nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych, rolnych itp.. Uprawniony do prowadzenia praktyk zawodowych dla kandydatów na pośrednika w obrocie nieruchomościami. Z sukcesem prowadzi biuro nieruchomości w Katowicach. Zajmuje się także zagadnieniami finansowania rynku nieruchomości, rynkiem bankowym i hipotecznym. W ramach prowadzonej działalności prowadzi także kursy w ramach doskonalenia zawodowego pośredników, zarządców i rzeczoznawców.

Chcesz się zapisać na szkolenie?

Najbliższe terminy szkoleń:  w ustalaniu

Dokładne miejsca szkolenia: w ustalaniu (dobór sali w zależności od liczby chętnych, dokładna lokalizacja zostanie wskazana w ostatnim tygodniu przed szkoleniem)

Godziny szkolenia: od 9.00 do 18.00

Cena szkolenia: 349 złotych brutto (Cena zawiera: jeden intensywny dzień szkoleniowy od 9.00 do 18.00, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, napoje)

Jak się zapisać? 

Wypełnij i prześlij formularz zgłoszeniowy na adres:  biuro@szkola.nieruchomosci.pl lub faksem: 32 729 84 38

Formularz do pobrania zapisy_szkola_nieruchomosci

i dokonaj przelewu na konto wskazane w formularzu zgłoszeniowym.
Regulamin kursu do pobrania.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Telefon stacjonarny: 32 729 84 80

telefon komórkowy: 793 905 215 (w godzinach od 10.00 do 18.00)